O nas

„Pieszczoty, głaskanie i przytulanie
są dla dziecka jak pożywienie.
Tak samo ważne jak białko, minerały i witaminy.”

Frederique Leboyer

 

Jesteśmy twórcami systemu nauczania instruktorów Masażu Shantala w Polsce. Wykształciliśmy ponad 1200 instruktorów Masażu Shantala i co roku liczba absolwentów naszych kursów dynamicznie wzrasta.
Polska Szkola Masazu Shantala została założona i rozpoczęła prowadzenie zajęć w 2007 r. w Gdańsku. W wyniku naszych osobistych (bardzo pozytywnych) doświadczeń z masażem – zarówno jako osoby poddawane masażowi, jak i wykonujące go – zapragnęliśmy aby korzyści zdrowotne wynikające z masażu stały się udziałem wszystkich Polaków już od pierwszych miesięcy ich życia.

Misją Szkoły jest szeroko pojęta promocja i nauczanie Masażu Shantala (masażu wykonywanego dziecku przez mamę lub tatę), tak aby w każdej rodzinie mogł być dostępny i praktykowany, z korzyścią dla dziecka i rodziców.

Działamy we współpracy z Holenderską Organizacją Masażu Shantala i szkolimy według ich standardów. Dzięki pomocy Ingrid Havermans i Joy Ek ( Vakgroep Shantalamassage Docenten ) uzyskaliśmy kwalifikacje dla nauczania masażu Shantala zgodnie z metodyką opracowaną w Holandii.

Szkolimy wg najwyższych standardów. We wrześniu 2017 roku uzyskaliśmy Certyfikat Jakości dla instytucji szkoleniowej: TGLS QA.


Pragniemy przywrócić starodawną tradycję, gdy umiejętność masowania dziecka była przekazywana z pokolenia na pokolenie. Jeszcze nasze prababki zwyczajowo masowały swoje pociechy. Dzisiaj, jako rodzice, możemy się tego ponownie nauczyć.

Certyfikowanymi Instruktorami Masażu Shantala zostają pracownicy ośrodków wspierających rozwój dzieci, fizjoterapeuci, rehabilitanci, masażyści, logopedzi; a także osoby zawodowo związane z opieką nad nowonarodzonym dzieckiem i jego mamą: lekarze, położne, doule oraz doradcy laktacyjni.


Dlaczego Instruktorzy polecają nasze kursy?

 

„Czym się wyróżnia instruktor Polskiej Szkoły Masażu Shantala” ?

Wyłącznie dane instruktora wykształconego w Polskiej Szkole Masażu Shantala mogą zostać wpisane do bazy adresów i osiągnięć instruktorów .

Taka osoba może posługiwać się logiem instruktora:


Kursy dla instruktorów

Muzyka

Zaopatrujemy instruktorów w legalne kopie CD - jesteśmy wyłącznym importerem oryginalnej holenderskiej muzyki dla masowania dzieci, która pomaga we właściwym wykonywaniu masażu przez rodzica:

Shantala Babymassage muziek

CD dostępne jest do zakupienia w sklepiku.


Kontakt

Nasze dane ( numer telefonu, numer konta bankowego i adres korespondencyjny ) znajdują się na stronie „Kontakt”.

Polska Szkoła Masażu Shantala jest wpisana do Rejestru Instytucji Szkoleniowych pod numerem ewidencyjnym RIS 2.22/00216/2019.