Masaż Shantala on Facebook
Województwo Zachodniopomorskie Województwo Pomorskie Województwo Warmińsko-mazurskie Województwo Lubuskie Województwo Wielkopolskie Województwo Kujawsko-pomorskie Województwo Mazowieckie Województwo Podlaskie Województwo Dolnoląskie Województwo Opolskie Województwo Śląskie Województwo Łódzkie Województwo Małopolskie Województwo Świętokrzyskie Województwo Lubelskie Województwo Podkarpackie

Dla mamy i taty - Polska Szkoła Masażu Shantala   Doula: doradczyni i powierniczka mamy oczekującej narodzin dziecka.

Planujesz naturalny poród i karmienie piersią? Możesz zwrócić się o pomoc do doświadczonej osoby.

Czy jesteś zainteresowana naturalnym porodem i uzyskaniem wsparcia od doświadczonej osoby, która zadba o ciebie w odpowiedni sposób, a także zapewni pomoc dla mamy karmiącej piersią? Odpowie na związane z tymi tematami pytania i rozwieje wątpliwości?

Nie jesteś pewna, czy to jest właśnie to czego chcesz, i nie wiesz jak to sobie zapewnić? Rozważ skorzystanie z usług douli!

Ty także możesz zwiększyć swoje szanse na dobre doświadczenie narodzin !

"Jestem doulą i matką dwóch uroczych dziewczynek! Byłam kiedyś w tym samym miejscu, gdzie Ty jesteś teraz - w ciąży po raz pierwszy - i zastanawiałam się, jak należy przygotować się do porodu. Zastanawiałam się, czy powinnam zdecydować się na cesarskie cięcie, aby uniknąć bólu podczas porodu. Zastanawiałam się, czy wyrazić zgodę na wywołanie porodu, gdy minął mój wyznaczony termin. Skrupulatnie rozpoznałam wszystkie opcje zniesienia bólu - i wykorzystałam je wszystkie! ... niestety zakończyło się to bardzo nieprzyjemnym pierwszym doświadczeniem porodu.

Domyślasz się, że przed moimi drugimi narodzinami postanowiłam przygotować się inaczej! Na przykład, zatrudniłam doulę! Ale główną rzeczą jaką zrobiłam była zmiana sposobu myślenia o porodzie.
Mogę Ci pokazać, jak to się robi - i wcale nie musisz przejść przez swój pierwszy poród tak źle, jak ja tego doświadczyłam.

Doświadczenie dwukrotnego urodzenia dziecka było podróżą, która całkowicie zmieniła moje życie, doprowadziła do uzyskania certyfikacji jako doula i zmiany ścieżki kariery zawodowej. Obecnie zarabiam na życie dostarczając matkom informacji podczas ciąży, udzielając wsparcia w czasie porodu i później - podczas karmienia piersią."

Kim jest doula i czym się zajmuje?

Naturalny poród i karmienie piersią są wspaniałym, cudownym i inspirującym doświadczeniem - ale także mogą wydawać się trochę skomplikowane, niezależnie od tego czy jesteś mamą po raz pierwszy, czy masz już dzieci. Każde dziecko jest wyjątkowe i stawia swoją mamę przed nowymi wyzwaniami!

Kim jest doula?
W dawnych czasach, gdy ludzie żyli w małych społecznościach, młode dziewczęta dorastały oglądając jak członkinie ich grupy doświadczały ciąży, porodu i karmiły piersią swoje dzieci. Naturalny poród i karmienie piersią były normą, a większość matek i niemowląt cieszyła się tymi doświadczeniami. Zanim te dziewczęta były na tyle dorosłe, aby mieć własne dzieci, miały okazję zdobyć duże doświadczenie. Miały możliwość zaobserwowania jak wygląda zdrowa i normalna ciąża. Widziały na własne oczy, jak kobiety w sposób naturalny radziły sobie z bólem narodzin oraz obserwowały jak noworodki i ich mamy uczyły się karmić piersią. A jeśli była potrzebna pomoc przy porodzie, przy karmieniu piersią lub później, przy opiece nad dzieckiem to przyjaciółki udzielały wsparcia młodej mamie. Żadna kobieta nie była pozostawiona sama sobie, zawsze mogła liczyć na pomoc doświadczonych, starszych kobiet.

W obecnych czasach, gdy więzi międzypokoleniowe często ulegaja osłabieniu lub rozerwaniu, żyjemy w izolacji od rodziny, nie mamy okazji korzystać ze zbiorowego doświadczenia całej grupy i nie ma "mądrych kobiet" oferujących pomoc w naturalnym urodzeniu dziecka lub w nauce karmienia piersią. Jeśli jest to Twoje pierwsze dziecko, to możliwe że nigdy nie widziałaś lub nie trzymałaś na rękach noworodka! A już niemal na pewno nigdy osobiście nie byłaś świadkiem naturalnego porodu!

Być może na próżno byłoby szukać pomocy przy karmieniu piersią u Twojej matki lub znajomych, jeśli one same korzystały głównie ze sztucznych mieszanek i butelki. Warto również pomyśleć o ojcu, który jest dość zagubiony w okresie ciąży swojej partnerki a co dopiero w momencie porodu... jemu również przydatne są wskazówki kompetentnej osoby.

Więc co można zrobić? To są właśnie okoliczności, w których korzystna jest obecność douli.

W jaki sposób doula może pomóc Tobie?

Czy czujesz się oszołomiona i zdezorientowana wyzwaniami zawiązanymi z oczekiwaniem dziecka, procesem porodu lub karmieniem dziecka piersią? Czy pytania pojawiają się wszędzie, lekarz nie ma czasu na udzielenie odpowiedzi na nie wszystkie, a informacje które można znaleźć gdzie indziej są ze sobą sprzeczne? Doula może pomóc.

Doula to kobieta, która posiada wiedzę na temat porodu, która może dostarczyć informacji niezbędnych do podjęcia możliwie najlepszych decyzji - dla Ciebie i Twojej rodziny. Może ona również udzielić praktycznej pomocy w trakcie porodu, oferując naturalne rozwiązania i sugestie, które pomogą Ci poradzić sobie z bólem porodowym. Doula zmniejsza szanse wykonywania zbędnych procedur, skraca czas porodu i zwiększa uczucie zadowolenia z doświadczenia narodzin! Pamiętaj, że gdy rodzi się dziecko, to jest to również chwila narodzin nowej mamy! Zatroszcz się, aby to było miłe doświadczenie również dla niej!

Dowiedz się więcej o przygotowaniu do Świadomych Narodzin.

Doule często są również kwalifikowanymi doradcami laktacyjnymi i mogą zapewnić profesjonalną pomoc przy nauce karmienia piersią, co znacznie zwiększa szanse rozpoczęcia udanego karmienia piersią! Karmienie piersią w pierwszych tygodniach jest ciężką pracą i wymaga wiele zaangażowania! To tylko wygląda prosto, ale faktycznie jest umiejętnością, której Ty i Twoje nowe dziecko musicie się nauczyć.

Doula może pomóc w tej nauce.
Doula jest w zasadzie Twoją własną "mądrą kobietą". Jest ona w stanie pomóc Ci na każdym kroku, oferując emocjonalne, fizyczne i informacyjne wsparcie.


Odnajdź doulę w Twojej okolicy:


Warning: dl() has been disabled for security reasons in /home/shantala/www/mama/doula/index.php on line 215


Wybierz nazwę województwa:


© 2009-2013 Polska Szkoła Masażu Shantala