Narodziny jakie znamy na Facebook

Dowiedz się więcej o przygotowaniu do Świadomych Narodzin.

Kim jest doula?

Narodziny jakie my znamy

"Orgazmiczne Narodziny "

Zapobieganie pęknięciom dzięki orgazmowi.

Autorka: Marina Alzugaray


Całowali się z miłością, gdy główka dziecka zaczęła się pojawiać. Był to moment niemal zbyt intymny dla jakichkolwiek świadków: matka i ojciec dający wyraz swej miłości. Gdy matka rozchyliła wargi, miękkie i wilgotne, maleńki chłopiec przyszedł na świat, wyłaniając się powoli. Rodzice w tej samej chwili zakończyli pocałunek i zwrócili się ku niemu, aby spojrzeć na maleństwo, które pojawiło się na świecie.

Jego matka sięgnęła w dół i jednym łagodnym ruchem przygarnęła go do piersi, włączając go w ten sposób w ich miłość. Była nienaruszona, choć był to jej pierwszy poród. Kilka sekund po narodzinach jej krocze wyglądało tak, jakby poród się nie zdarzył. Jej wargi sromowe i krocze prezentowały się normalnie, jak przed ciążą. Jak to możliwe?

Po pierwsze ona nie obawiała się porodu. Kiedy rządzi nami strach, nie jesteśmy w stanie się otworzyć. Zamiast tego stajemy się spięte. Po drugie ludzie obecni przy jej porodzie nie zagrzewali jej „Przyj, przyj, przyj. Licz do dziesięciu, oddychaj, wstrzymaj oddech, raz, dwa, trzy…” itd. Byliśmy cicho, staraliśmy się tworzyć łagodną atmosferę, chroniąc świętość porodu i jej prywatność. Po trzecie oni się całowali. Tak, to chyba najważniejsze, że w tym intymnym momencie narodzin była razem ze swym kochankiem.

Ina May Gaskin w swojej książce „Położnictwo Duchowe” („Spiritual Midwifery”) wyjaśnia zależność między pocałunkami i nienaruszonym kroczem. Gdy zobaczysz jak to działa, nie będziesz wątpić, że miękkie od całowania wargi pozwalają wargom sromowym również się zmiękczyć. Specjaliści pracujący z ciałem, somatoterapeuci i profesjonaliści stosujący podejście holistyczne wiedzą, że ciało ma swoje wewnętrzne współzależności. Według nich wargi ust są powiązane z wargami sromowymi, jama gębowa z pochwą, gardło z szyjką macicy, a kości szczęki z miednicą.

Jest to zależność synchroniczna. Na przykład otwarta szczęka rozwiera otwór miednicy. Rozluźnione usta rozluźniają pochwę, a miękkie wargi gotowe do pocałunku działają magicznie na krocze.

Czemu nie spróbować? Jest to przyjemne i nie daje efektów ubocznych, oprócz możliwości zachowania nienaruszonego krocza, albo nawet orgazmu. Co takiego? Orgazm w trakcie porodu? Ból i przyjemność, intymność i miłość, pragnienie i rozładowanie – jak wiemy wszystko to ma miejsce w trakcie aktu seksualnego. Ale jest to też powiązane z procesem narodzin. Poród może dostarczyć przyjemności i pobudzenia zarówno dla umysłu, ciała jak i ducha. Orgazmiczny poród jest fenomenalny. Daje unikalną możliwość ciału, które jest zaangażowane w swoje cudowne zadanie, aby odwołało się do duchowych zasobów. Emocjonalnie jest to moment, w którym osoba potrzebuje ujścia dla fali bezwarunkowej miłości. Ciało otwiera się i kurczy w rytmie wymagającym wciąż i wciąż na nowo skupiania się i rozluźniania. Orgazm ogarnia całą macicę. Wyobraź sobie jak mocno można go doznawać w trakcie porodu, kiedy nawet główka dziecka przemieszczając się w pochwie wyzwala przyjemność – ból – przyjemność, stymulując punkt G, co dla wielu kobiet oznacza orgazm.

Orgazmiczne porody są silne, soczyste i pełne miłości, duchowe i niezapomniane – niekończący się moment nieuchwytny w słowa. Jest to coś więcej niż uprawianie miłości. To jak być kochaną, stymulowaną i zaspokajaną przez samą pasję życia. Odkrycie boskiej przyjemności w rodzeniu jest ludzkim talentem.

Po prostu musimy pamiętać o zależności między seksualnym połączeniem i ciążą. To pomoże nam uzmysłowić sobie, że poród i orgazm są również powiązane. Każda kobieta w ciąży może poszukiwać błogosławieństwa, które jest osiągalne w procesie narodzin.

Po raz pierwszy publikowane w: Midwifery Today MagazineLiteratura:


Wywiady:


© 2010-2011 Polska Szkoła Masażu Shantala