Narodziny jakie znamy na Facebook

Dowiedz się więcej o przygotowaniu do Świadomych Narodzin.

Kim jest doula?

Hypnobirthing: Trening Umysłu Do Łatwego Porodu - Poród bez lęku · Poród bez bólu.


        

Mój poród z HypnoBirthing

Kiedy byłam w ciąży, jak każda mama miałam różne obawy i myśli na temat porodu. Wiedziałam jednak, że chcę, by moje dziecko rodziło się jak najbardziej naturalnie. Przez przypadek natknęłam się w internecie na informację o HypnoBirthing. Przekonałam mojego na poczaątku dość sceptycznie nastawionego męża, że to właśnie to, czego potrzebujemy i zapisaliśmy się na warsztaty. Dały nam one bardzo wiele- pogłębiły nasze wspólne doświadczanie ciąży, więzi z dzieckiem, a przede wszystkim przygotowały do pięknego porodu. Po kursie też podjęliśmy decyzję o porodzie domowym i zabraliśmy się za ćwiczenie nauczonych technik.

Kiedy nasz synek zaczął swoją “podróż” do nas (miałam wszelkie książkowe znaki zbliżającego się porodu) mąż pobiegł do kwiaciarni i przyniósł trzy ogromne bukiety kwiatów do domu. Ustroiliśmy mieszkanie i czekaliśmy na to, co się wydarzy. Po wieczornym seansie serialu kryminalnego odeszły mi wody płodowe. Przez moment byłam w szoku i drżałam cała z przejęcia. Wtedy mąż pomógł mi z relaksacjami HypnoBirthing, siedziałam na piłce i bardzo szybko udało mi się rozluźnić. Później słuchałam też CD z relaksacjami, które dostałam na warsztatach. Przyjechała położna, sprawdziła rozwarcie i orzekła o trwaniu porodu. Przez większość czasu była obok, sprawdzała puls dziecka bez słowa, pozwalała, byśmy ja i mój mąż mogli we dwoje przeżywać tą intymną chwilę. Wokół przyciemnione światło, świeczki, kwiaty i moja ukochana muzyka, którą wcześniej przygotowaliśmy. Robiłam wizualizacje, których nauczyłam się na kursie i czułam, jak z każdym skurczem moje dziecko jest bliżej mnie. Byłam taka szczęśliwa, pamiętam to wszechogarniające uczucie miłości do mojego dziecka i do mojego męża. Nie czułam bólu, tylko napięcie i oddychałam kołysząc się do rytmu przychodzących skurczów. Moje ciało wiedziało dokładnie jaką pozycję przyjąć, wszystko było takie instynktowne. Nasz synek był w moich objęciach po 2 godzinach i 25 minutach porodu. Położna była zachwycona, my z mężem wniebowzięci, a dzieciątko spokojne i zdrowe. Dodam jeszcze - rodziłam bez nacięć, czy środków przeciwbólowych.

Najpiękniejszy, naturalny poród, jaki mogłam sobie wymarzyć.


HypnoBirthing - metoda Marie Mongan to zestaw technik relaksacyjnych, które pomagają kobietom przygotować się do porodu tak, by podczas tej najpiękniejszej chwili ich życia mogły bez lęku oddać rodzenie w ręce instynktów swojego ciała.

Metoda, zarówno jak i filozofia polega na zrozumieniu, że narodziny dziecka są naturalną częścią naszego życia, a instynkty rodzącej kobiety są najlepszym przewodnikiem w tej najpiękniejszej chwili. Ważną częścią przygotowań do narodzin przy użyciu HypnoBirthing jest włączenie towarzysza porodu w aktywny udział w narodzinach dziecka.
Metoda Marie Mongan pomaga jeszcze lepiej przeżyć ten najważniejszy czas. Również matki, które rodziły przez cesarskie cięcie mówią o tym, że te techniki pomogły im piękniej i łagodniej doświadczyć narodzin ich dziecka.
HypnoBirthing to metoda zrelaksowanej, naturalnej edukacji do porodu ulepszonej przez techniki auto-hipnozy. HypnoBirthing oferuje brakujące ogniwo, które pozwala kobietom sięgnąć do ich naturalnych instynktów, by móc rodzić bezpieczniej, łatwiej i swobodniej.


(c) 2012 - Polska Szkoła Masażu Shantala